Confidence - (25-26.05 2010 Krakow)
Język: polski | english

Patryk Branicki

Patryk “BraniX” Branicki – Jego pasja to inżynieria wsteczna (kilka lat doświadczenia w dziedzinie inżynierii wstecznej); programista

Temat prezentacji: Hackowanie gier dla zabawy i dla zysku

Język prezentacji: Angielski

Abstrakt: Celem tej prezentacji jest ukazanie obu stron lustra, jeśli chodzi o gry komputerowe. Prowadzący przedstawią, w jaki sposób użytkownik może hackować internetowe gry flash, w których autorzy dają prawdziwe nagrody dla zwycięzców (gotówka, prezenty itd.). Jako przykład prelegenci mają zamiar zaprezentować kilka gier online, które udało im się złamać. Niektóre z nich są bezpłatne, a dodatkowo w części z nich możemy wygrać nagrodę. Prowadzący przedstawią jak zmienić wartość punktów w celu wygrania nagrody. Pokażą także, jak trudno jest zrobić gry bezpieczniejsze niż są.

W kolejnej ciekawszej części, prelegenci pokażą, jak zastosować proste zmiany pamięci gry w celu zwiększenia statystyki gracza/gotówki/amunicji itp. Idąc dalej prowadzący pragną zaprezentować pogląd, że gry, napisane w ojczystym języku nie są niczym więcej, niż zwykłymi aplikacjami, które możemy wykorzystać na wiele sposobów, na przykład szukając znanych luk w zabezpieczeniach, takich jak przepełnienia bufora.

Ostatnia część wykładu poświęcona będzie osiąganiu pewnych zysków. Prelegenci pokażą jak “leniwy piątek” w środowisku korporacyjnym może być wykorzystany przez złośliwego pracownika, w celu realizacji jego złych zamierzeń. “Leniwy piątek” jest hasłem opisującym dzień, w czasie którego pracownicy nudzą się i bawią się grając w gry flash w godzinach pracy na miniclip/joemoster itp … Patryk pokaże jak można wykorzystać lekkomyślność pracowników aby wykraść ważne dane.